Zubní pohotovost v Příbrami to měla spletité, ostatně jako asi všechny zubní pohotovosti v České republice. Je jich málo, jsou obsypané pacienty z daleka, široka, bojuje s financemi i lékaři, kterým se moc nechce na těchto pohotovostech sloužit…

Po velkých peripetiích se to příbramským povedlo, i když po tom, co uvidíte ordinační hodiny, budete to nejspíše považovat za černý humor. Zubní pohotovost se skřípěním zubů ve městě aktuálně funguje již šestý rok. Jejich stálým problémem je holý fakt, že na ní nikdo nechce sloužit. Tato trpká skutečnost způsobila, že v Příbrami pohotovost funguje pouze o sobotách a nedělích a svátcích v době od 8 do 14 hodin. Pokud vás bolest zubu chytne mimo ordinační hodiny vašeho stomatologa v průběhu týdne, nezbývá vám nic jiného než se za pohotovostí vydat až do Prahy.

Zubní pohotovost Příbram

Zubní pohotovost v Příbrami najdete v Oblastní nemocnici Středočeského kraje. Pohotovost tu funguje pouze o víkendech a o svátcích od 8 do 14 hodin. Pro další informace volejte na telefon 318 654 705. Zubní pohotovost najdete v nemocnici v Areálu II, pavilonu H na ulici Podbrdská 269 v prvním patře nemocnice.

Kdy zubní pohotovost navštívit

Vzhledem k tomu, že služba funguje doopravdy chabě, dobře zvažte, kdy pohotovost navštívit. Přes týden vám nejspíše nezbude nic jiného, než se pořádně nadopovat prášky a počkat na druhý den na svého zubaře. Otázkou je, který stomatolog dnes bere bez objednání a jen tak na počkání. O víkendech pak očekávejte, že se v čekárně na zubní pohotovosti nejspíš načekáte.

Pádné důvody, proč jít na zubní pohotovost

Pádný důvod, proč navštívit zubní pohotovost je chvíle, kdy vás trápí silná bolest zubů, která se ani na chvíli nezmírní, a to ani po užití léků proti bolesti. Jde přitom o bolesti, které se objeví mimo ordinační hodiny vašich stabilních stomatologů. Takovéto bolesti totiž to signalizují vážný zdravotní stav, který v konečném výsledku mohou ohrozit nejen postižený zub, ale celý organismus. Jde především o zánět pod zubem anebo zánět zubního nervu. Zánět zubního nervu je spojen i se zánětem zubní dřeně, což doprovází velmi intenzivní bolest a hrozí zde při prodlení, že přijdete nejenže o zub, ale infekce pronikne i do těla a může vás ohrozit zánětem nosních dutin, čelisti, mozkových blan, plic anebo třeba také srdce. V konečném výsledku tak díky zanedbanému zubu můžete bojovat se sepsí. Akutním stav, který je pádným důvodem pro návštěvu zubní pohotovosti je i neustávající krvácení po zubním zákroku. Pozor však, nezaměňujte stav s prosakováním rány, to je do pěti dnů po zákroku normální.

Pozor, neočekávejte od zubní pohotovosti zázraky. Nejde tu o estetiku ani plánování léčby, ale o akutní řešení nenadálé situace. Jde především o zbavení bolesti, na tom dalším se pak musíte domluvit s vaším stomatologem.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *