Zubní pohotovost Mladá Boleslav ve městě funguje o třetího kvartálu roku 2008. Od té doby tu stabilně působí až dodnes. A to i přes problémy s prostory, lékaři i financováním. Stomatologická pohotovost je umístěna v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, v budově polikliniky Modrá hvězda v Jiráskově ulici.

Původně mladoboleslavští politici snili o čtyřiadvacetihodinovém provozu. David Rath místním sliboval studenty z medicíny, kteří by si zde realizovali svou povinnou praxi, nicméně přes všechny sliby je v současné době situace jiná. K splnění slibů politiky v mladé Boleslavi ani po 8 letech nedošlo. Ordinační hodiny zubní pohotovosti Mladé Boleslavi nejsou stabilní, a proto je vhodné si pro bližší informace zavolat na telefon: 326 743 721. Více informací o fungování stomatologické pohotovosti najdete i na webových stránkách Klaudiánově nemocnice v sekci pohotovostní služby a stomatologické ambulance. V případě, že je zdejší pohotovost zavřená, nezbývá vám nic jiného, abyste si pro pomoc dojeli až do Prahy, kde na Spálené ulici 12 najdete další Zubní pohotovost, která by měla v případě nouze pohotovost v Mladé Boleslavi zastoupit. Telefon na ni je: 222 924 268.

Ordinační hodiny stomatologické pohotovosti Mladá Boleslav

Byť jsme byli na stránkách opakovaně ujištěni o různosti ordinačních hodin, přeci jen jsme na stránkách nějakou tu tabulku našli. Jde nejspíše o základní harmonogram zdejší pohotovosti. Podle ní by zdejší ordinace měla fungovat v úterý a ve čtvrtek v době od 15 do 18.30 a o víkendu pak funguje od 8 do 13.30 s půlhodinovou přestávkou mezi 12 a 12.30. Lékaři se na zubní pohotovosti střídají.

Zubní pohotovost v Boleslavi poskytuje soukromá společnost

Tak, jak tomu je ostatně v celé řadě jiných měst, i v Mladé Boleslavi nakonec stomatologickou pohotovostní péči poskytuje soukromá společnost. V tomto případě se jedná o společnost TOPDENT s. r. o. Společnost, která vede síť stomatologických center po celém Středočeském kraji a také i v Praze. TOPDENT se pyšní vlastní laboratoří, v níž vyrábí vlastní protetické výrobky a dále poskytuje svým klientům i odvoz po ošetření.

Kdy zubní pohotovost navštívit?

Na zubní pohotovost je vhodné jít tehdy, když vás trápí několika hodinová bolest zubů, která se objevila po ordinační době vašeho lékaře. Nutno je však počítat s tím, že zde jsou velké fronty a dlouho se načekáte. Také musíte počítat s tím, že metodika daného lékaře může být jiná, než u vašeho osobního dentisty. Také zde nejde v prvé řadě o estetiku, ale o rychlou a akutní pomoc. Nicméně, pokud vás zánět zubního nervu popadne, není s čím váhat. Zánět se jinak může rozšířit i do krevního oběhu a způsobit zánět nejen v oblasti zubu, ale i v okolí čelisti, oka, mozku, mediastina nebo třeba také srdce.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *