Liberecký kraj to v loňském roce vůbec jednoduché…v průběhu jednoho roka se tu zubní pohotovost otvírala a zavírala hned několikrát.


Jako první zprávu zveřejnil vloni v dubnu Liberecký deník s tím, že do té doby v tomto kraji zubní pohotovost chyběla a nemocní z kraje museli buď do Prahy anebo do Hradce Králové. Situace to vážně byla zcela nezáviděhodná. Nikdo bohužel o provoz zubní pohotovosti v kraji dlouho neměl zájem, ale nakonec se hejtmanovi podařilo někoho najít. Byli dokonce dva a z konečné soutěže tehdy vyšel jako vítěz ordinace Ahmada Abu Bakera. Na druhém místě skončila Liberecká dentální, která si za pohotovostní provoz řekla o 5000 korun víc. Ambulance tak od 1. 4. 2015 začala fungovat na adrese Boleslavova 1136 v Liberci Rohlice. S příslibem víkendové pohotovosti.

Zubní pohotovost Liberec po dvou měsících

Ani ne po dvou měsících to však zubař Ahmad Abu Baker vzdal. Provoz noční zubní pohotovosti vypověděl se slovy, že pacientů bylo v noci příliš mnoho a scházeli kolegové, kteří by se s ním o noční podělili. Hrozilo zde tedy bezpečnostní a zdravotní riziko, a proto byla pohotovost v k poslednímu dni v květnu uzavřena. Liberec opět zůstal bez zubní pohotovosti. Podle všeho by na pokrytí kraje bylo zapotřebí minimálně 7 zubařů. Jen za 3 týdny ordinace totiž ošetřila během víkendů 172 pacientů, což představuje 19 pacientů během jedné noci.

Zubní pohotovost Liberec druhý pokus

1.10. 2015 na druhý pokus byla spuštěna víkendová a svátková pohotovost v době od 8:00 do  12:00 v Krajské nemocnici Liberec, dále pak ještě i nemocnice na Českolipsku a Semilsku. Večerní pojišťovnou neplacenou večerní pohotovost v průběhu týdne od 16:00 do 20:00 zajišťuje i ordinace číslo 3 u doktora Kleina na Moskevské ulici 658/41 v Liberci (tel: 777 765 175). Kromě toho pak zubní pohotovost bude doplněna i o službu zubních lékařů od 18:00 do 22:00 o sobotách, nedělích a svátcích, kterou bude skýtat Ordinace Liberecká dentální s. r. o. Zubní naleznete na Soukenném náměstí 1/21 v budově Dunaj ve 4. patře. v centru Liberce.

Aktuální stav podle České Stomatologické Komory přetrvává. Nyní tedy v Libereckém kraji oficiálně fungují 4 pojišťovnou hrazené víkendové zubní pohotovosti a jedna večerní soukromá pohotovost. Tento stav zatím dokáže pokrýt potřeby místních,  i když je fakt, že mnozí z nich se na pohotovost vydají pozdě, tedy ne ve chvíli, kdy je jejich stav akutní, avšak to je všeobecný problém, který se netýká pouze Libereckého kraje. Lidem se zdejší lékaři snaží poskytnout ten nejvyšší komfort bez nutnosti dlouhého a dalekého cestování do Prahy nebo Hradce Králové. Pokud si nejste jisti, zda se v dané ordinaci ordinuje, neváhejte jim zavolat. Bližší informace naleznete na stránkách ČSK anebo přímo na stránkách společností.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *