Zánět dásní je nepříjemnou chorobou, kterou doprovází velká bolest, a pokud se neřeší, přechází v paradentózu. Dříve, než se lidé rozhoupou a zajdou se svým problémem k zubaři, obvykle se snaží pomoci sami. Zajímá vás tato problematika? Bolí vás zuby a rádi byste věděli, jak si od zánětu zubů odpomoci? Vyzkoušejte některý z triků našich babiček.

Co je zánět dásní

Dříve než se vrhneme na různé babské recepty, zkusme si nejprve definovat, co vlastně ten zánět dásní je za problém a proč vzniká. Zánět dásní, čili gingivitida představuje jedno z nejčastějších onemocnění. Podle posledních výsledků zánětem trpí 80% dospělých, a to bez toho, aby zánět jakkoliv řešili.

Příčina vzniku zánětu dásní

Ponejvíce se za zánětem skrývá dlouhodobě špatné udržování hygieny dutiny ústní, kde se hromadí plak a tvoří se zubní kámen, který pak tento zánět způsobí. Někdy se však stane, že příčina je jiná, jako třeba bakteriální infekce, syfilis, kapavka, herpetické onemocnění, HIV, těhotenský zánět, autoimunitní onemocnění, alergické onemocnění, poranění anebo tak i kvasinková infekce. Vliv na jeho vznik má i kouření, nezdravý způsob života, velká konzumace alkoholu, léků a stres.

Projevy zánětu dásní

Jak poznáte zánět dásní? Je to jednoduché, dásně v prvé řadě změní svůj vzhled. Nejprve zrudnou, pak zduří, stanou se hladkými, lesklými, a to zejména v oblasti zubních krčků a později začnou při čištění zubů krvácet. Obvykle však nebolí.

Jak na zánět dásní

Aloe Vera

Aloe Vera je prostě všelékem, který vám může pomoci i se zánětem s dásněmi. Vhodné je užívat sirup pravidelně každý den. Pokud aloe doma pěstujete, rozřízněte list a potírejte dásně 3x denně.

Bylinkové ústní vody

Velmi efektivním a ozkoušeným prostředkem jsou bylinkové extrakty, vývary anebo bylinkové ústní vody, které obsahují heřmánek, šalvěj, ženšen, řepík nebo hřebíček.

Hřebíček

Ano, hřebíček je hotový zázrak. Pomůže vám nejen od zánětu, ale i od bolesti. Nemusíte s ním ani moc dělat, zkuste jej jen cucat. Hřebíček působí jak analgeticky, tak i antibakteriálně.

Přeslička

Vývar z přesličky působí i na zubní kámen, který umí změkčit, kromě toho však je skvělým prostředkem proti krvácení. Ideální je, když ji užijete v kombinaci se šalvějí a mátou.

Mochna nátržník

Dalším skvělým prostředkem proti zánětu dásní je mochna nátržník, jejíž odvar užijte těsně po čištění zubů. Vývar můžete na vyplachování užívat i několikrát denně.

Herbadent

Zázrak z České republiky. Hotovým zázrakem na řadu českých neduhů je tinktura zvaná Herbadent, kterou u nás lidé ošetřují své dásně již více než 100 let a uznávají ji i odborníci. Vedle tinktury produkují i ústní vodu a zubní pasty. Když se podíváte na jejich složení, zjistíte, že obsahují všechny tyto zázračné  našimi babičkami osvědčené ingredience.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *