Bolest zubů patří k nejhorším bolestem, jaké člověk může zažít. V dnešní době je velký zájem lidí směrován do oblasti léčení pomocí bylinek. A tak není divu, že také pro případy bolesti zubu najdeme mnoho zajímavých receptů.

Recepty na bolest zubů z přírodní lékárny

Co nejčastěji žvýkejte čerstvý list řebříčku.

Na prášek roztlučte hřebíček, dejte ho na vatu namočenou v destilátu a přiložte na zub. Nechte působit přibližně jednu hodinu a celou akci opakujte. To můžete aplikovat do doby odeznění bolesti.

Otoku dásně může předejít jednoduchý recept. Vysokoprocentní alkohol podržte co nejdéle v okolí postiženého zubu. Pak vyplivněte. Můžete opakovat. Navíc utlumí bolest.

Rozpulte stroužek česneku a položte ho na ohyb lokte, vždy podle strany, kde vás bolí zub. Spojte ruku ohnutím a bolest by měla zmizet. Jedná se o využití akupunkturního bodu.

Propečte na ohni čerstvé stroužky česneku, rozmačkejte je a přiložte na tvář tam, kde je bolestivý zub.

Kousek čerstvého křenu položte na bolavý zub. Zmírní bolest.

Rozstrouhejte křen a zalijte ho octem přibližně dva centimetry nad povrch. Tento nálev nechte osm dní stát. Pak vše prolisujte a sceďte. Používá se k potírání.

Smíchejte 20g výtrusu plavuně, 10g listu eukalyptu, 20g celíku obecného, 20g jestřábníku a 30g omyté pomerančové kůry. Udělejte macerát a teplým macerátem vyplachujte ústa.

Účinný je také heřmánkový extrakt naložený v lihu. Vždy dáte pár kapek na bavlnku a přiložíte ji na bolestivý zub. V případě, že vás trápí více zubů, můžete několik kapek rozmíchat ve vodě. Roztok pak vezmete do pusy a propláchnete bolavé zuby. Roztok vyplivnete. Můžete opakovat vždy s novým roztokem.

Kloktejte třikrát až čtyřikrát denně teplým odvarem z orlíčkové natě. Tento recept je vhodný také při kývání zubů.

Na bolest zubů může pomoci kořen z divizny. Drobně ho nakrájíme a vložíme do octa. Máčíme celou noc, následně trochu povaříme a zcedíme. Ocet vezmeme do úst a podržíme v oblasti bolavého zubu. Následně vyplivneme. Aplikaci opakujeme až do odeznění bolesti.

Vezmeme hrst saturejky, ocet, sůl a slupky ze tří pomerančů (omyté). Vše svaříme na polovinu a za tepla užíváme.

Upozornění k babským radám na bolest zubů

Samozřejmě vás tady nenavádíme, abyste problémy se zuby řešili pouze pomocí výše uvedených návodů. Vždy je nutné co nejdříve navštívit zubního lékaře ke kontrole bolestivého zubu a k vyřešení problému. K předcházení bolesti je optimální prevence a co nejlepší ústní hygiena a pravidelné čištění zubů.
Výše uvedené recepty nejsou lékařsky ověřené a jejich užití je pouze na vaši vlastní odpovědnost. Redakce neodpovídá za jejich účinky a doporučujeme vám vše nejdříve konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *